fbpx
184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us

Trening EMS

POZNAJ INNOWACYJNY TRENING KTÓRY, POMOŻE W SPALENIU NADMIERNEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ, UTRACIE CELULITU LUB POPRAWIE WYNIKÓW SIŁOWYCH

Już od blisko 20 lat trening EMS jest dostępny na światowym rynku. Do Polski zawitał 6 lat temu lecz do dziś, jest bardzo często  niewłaściwie przedstawiany przez studia treningowe jako „20-minutowy trening zastępujacy 3 godziny na siłowni” – jest to kłamstwo.

 

Trening EMS wspomoże ciało i układ nerwowy oraz poprawi Twoje wyniki, a także przyspieszy redukcję celulitu, ale nie zastąpi treningu siłowego. Jest to idealny bodziec dodatkowy.

Warto wspomnieć, że EMS jest bezpieczniejszy od treningu siłowego ponieważ nie wymaga użycia dodatkowego ciężaru, a dzieki temu, że impuls rekrutuje do pracy wszystkie dostępne włókna mięśniowe, trening bez względu na staż oraz samopoczucie będzie wykonany dokładnie.

 

Trening EMS pozytywnie wpływa jeszcze w dwóch obszarach.

Redukuje dolegliwości bólowe pleców, co dokładnie zostało opisane TUTAJ, oraz zmienia skład i masę ciała o czym przeczytasz TUTAJ

Czym właściwie jest elektrostymulacja mięśni?

Jest to stymulacja impulsami prądu stałego i zmiennego o zmiennej częstotliwości w bezpieczny i kontrolowany sposób.

Jest to jedna z najbardziej korzystnych metod treningowych w obecnych czasach. Wywodzi się ona z fizjoterapii i w głównej mierze wykorzystywana jest podczas rehabilitacji trwałych uszkodzeń mięśniowych.

Gdzie jest stosowana?

Jej głównym zastosowaniem jest rehabilitacja urazów mięśniowych powstałych na skutek wypadku lub w sytuacji, gdy choroba prowadzi do zaniku mięśni. EMS wykorzystywana jest w Stanach Zjednoczonych na potrzeby NASA oraz przez amerykańską armię.

Treningi EMS są dopełnieniem treningów zawodowych sportowców, w szczególności piłkarzy, np. zespołu Real Madryt, a także bokserów czy triathlonistów.

Metoda ta jest najbardziej popularna w klubach fitness, m.in. w Szwajcarii, Niemczech czy Austrii.

Na czym polega Trening EMS?

Na gołe ciało (bieliznę mamy swoją) zakładany jest specjalny bawełniany przylegający strój, który poprawia przewodnictwo. Następnie lekko zwilżony kombinezon zakładamy i dopasowujemy do sylwetki, umieszczając elektrody w odpowiednich miejscach na każdej z 12 grup mięśniowych. Kombinezon jest bezprzewodowy oraz przede wszystkim nie krępuje ruchów podczas ćwiczeń, więc mamy nieograniczoną swobodę ruchu. Ostatnim krokiem jest wybór programu treningowego (wytrzymałość, siła, cardio, masaż) oraz ćwiczeń odpowienio do niego dostosowanych.

Trening EMS jest idealny dla:

– Osób które chcą zoptymalizować swój czas treningu
– Chcą pozbyć się celuliu
– Szukają dodatkowego bodźca treningowego
– Nie mogą ćwiczyć z dużymi ciężarami
– Doznali atrofii mięśniowej lub wracają do formy po kontuzji

SZANUJEMY TWÓJ CZAS I PIENIĄDZE – PRZETESTUJ NAS ZANIM ZDECYDUJESZ SIĘ NA WSPÓŁPRACĘ

Zapisz się na trening próbny poniżej

Więcj o treningu EMS znajdziesz tutaj

 

Przeszła trening EMS. ‚Po raz pierwszy miał być zastosowany w trakcie szkoleń żołnierzy bloku wschodniego’

Kilka tygodni temu w objazd po wydawnictwach ruszyła naczelna fitnesska Polski Ewa Chodakowska. Opowiadała o swoim najmłodszym dziecku, czyli w 99 procentach naturalnych kosmetykach. Podczas kameralnego spotkania w naszej siedzibie miała miejsce także loteria wizytówkowa, w ramach której jedna z koleżanek z innej redakcji wylosowała wyjazd na obóz treningowy Chodakowskiej.

Translate »