fbpx
184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us

TRENING GRUPOWY

Czym jest trening grupowy?

Trening dedykowany grupom przyjaciół i znajomych, parom lub pracownikom firm. Każdy rodzaj treningu jest zoptymalizowany pod kątem celu który realizujecie lub w którym rywalizujecie.

Podczas treningu używamy monitorów pracy serca, aby zawsze mieć pewność, że znajdujecie się w odpowiedniej strefie tlenowej.

To daje pewność, że trening jest efektywny, a nie tylko męczący.

Więcej o strefach tlenowych przeczytasz poniżej.

Rodzaje treningów grupowych

FatKiller

Dedykowany dla osób chcących stracić zbędną tkankę tłuszczową. Jest to trening funkcjonalny, bazujący na wzorcach ruchowych takich jak: przyciąganie, wypychanie, przysiad oraz rzut. Jednostka treningowa odbywa się utrzymując tętno na poziomie 60-75% tętna maksymalnego – z naukowego punktu widzenia najbardziej efektywnego zakresu do spalania tkanki tłuszczowej.

HIIT

Trening HIIT czyli interwał o wysokiej intensywności bazujący na wzorcach ruchowych takich jak: przysiad, przyciaganie, odpychanie, rzut i wiele innych dynamicznych ćwiczeń. Idealny dla każdego, kto chce połączyć oszczędność czasu wraz z porządnym wyciskiem przy użyciu żelaza oraz akcesoriów treningowych. Warto dodać, że trening odbywa się z użyciem monitorów pracy serca MyZone dzięki którym zawsze wiesz czy trenujesz efektywnie!

SuperHero

Trening SuperHero to trening bazujący przede wszystkim na sile i jej budowaniu, Pracujemy na nich nad wzorcami ruchowymi z dodatkowym obciążeniem. Na tym treningu wybierane jest jedno lub dwa ćwiczenia, których poziom trudności skalujemy zaczynając od odciażania, po pracę z masą własnego wciała, aż do dociążenia. Wszystkie ćwiczenia dobierane są tak, aby zmaksymalizować przyrost siły już po kilku treningach.

Intro

Zajęcia INTRO są dla każdego, kto zaczyna swoją przygodę z aktywnością fizyczną, a także dla osób, które miały dłuższą przerwę w sporcie. Są to zajęcia wprowadzające na których, poznacie ideę treningu w Local Gym, omówimy fundamenty wzorców ruchowych na których bazujemy naszym klubie, oraz przeprowadzimy trening dostosowany do wszystkich uczestników. Poznacie profity płynące z treningu grupowego oraz korzyści jakie daje ich różnorodność. Wszystkie ćwiczenia mają swoją łatwiejszą oraz trudniejszą alternatywę. Są dopasowane do kondycji każdego uczestnika oraz jego zakresu ruchu. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Strefy tlenowe

Każdy rodzaj aktywności fizycznej wykonywany określonym przedziale tętna maksymalnego, kwalifikuje się do poszczególnej strefy tlenowej, która ma na celu progresję w danym kierunku treningowym.


Jak wyznaczyć tętno maksymalne?
Sposobów jest wiele, ale najprościej tak:
220 – wiek = HRmax

Znając swoje tętno maksymalne i używając monitor pracy serca  z łatwością określamy strefę w której się znajdujemy:

Strefa I (50-60% tętna maksymalnego) – Regeneracja i wstęp. Jest to przedział tętna dla osób początkujących, które chcą schudnąć oraz osób które mają długą przerwę w ćwiczeniach. Ćwiczenia w tej strefie świetnie poprawiają stan naszego ogólnego zdrowia oraz regenerację.

Strefa II (61-70% tętna maksymalnego) – Próg tlenowy. W tej strefie najlepiej spala się tkankę tłuszczową. Następuje poprawa wydolności, znaczące uaktywnienie metabolizmu oraz palenie tłuszczu w trybie instant. Jeśli celem jest przygotowanie do długich dystansów to ta strefa jest dla Ciebie.

Strefa III (71-80% tętna maksymalnego)  – Strefa cardio. Jest to najlepsza strefa dla poprawiania wydajności sercowo-naczyniowej, wydolności oddechowe, czyli krótko mówiąc poprawa kondycji. W tej strefie spalanie tłuszczu spowalnia się. Poprawia się ogólna siła mięśniowa.

Strefa IV (81-90% tętna maksymalnego) — Subpróg mleczanowy. Jest to praca zaraz poniżej progu przemian beztlenowych. W tej strefie zaczynają się schody. Przechodzi się od treningu aerobowego (tlenowego) do anaerobowego (beztlenowego). Trening w tej strefie poprawia wytrzymałość siłową mięśni. Jest ćwiczeniem tolerancji organizmu na gromadzący się kwas mlekowy z którym, organizm jeszcze jest w stanie sobie poradzić. W ten sposób przygotowuje go do jeszcze intensywniejszych wysiłków. Podobnie jak w poprzedniej strefie, trening opiera się na interwałach i krótkim treningu ciągłym.

Strefa V (91-100% tętna maksymalnego) –– Strefa progu mleczanowego.
W tej strefie można trenować jedynie przez krótki czas. Główny pożytek z ćwiczeń w tej strefie to poprawa szybkości, Wysiłek ten powoduje zwiększenie maksymalnej pojemności tlenowej krwi i często osiągnięcie maksymalnego poboru tlenu przez organizm.

Więcej o treningu grupowym i funkcjonalnym przeczytacie TUTAJ

Translate »