Ranking hantli - TOP 5!

Hantle to podstawowe wyposażenie domowej siłowni. Z łatwością można je dopasować do możliwości osoby ćwiczącej. Ci, którzy dopiero rozpoczynają trening siłowy, mogą sięgnąć na początek hantle o wadze 1 kg. Osoby bardziej zaawansowane mogą wybrać hantle o wadze około 20 kg. Trening z wykorzystaniem hantli to prosty sposób zwiększenie masy mięśniowej. Tego typu ćwiczenia wpływają na budowanie bicepsa i tricepsa oraz angażują do pracy brzuch i pośladki. Nieodpowiednie dobranie hantli może spowodować nadwyrężenie mięśni i prowadzić do kontuzji. Odpowiednio dobrane zaś pomagają efektywnie wyrzeźbić sylwetkę. Wśród hantli można znaleźć modele bitumiczne, chromowane i żeliwne. Oto ranking hantli do ćwiczeń polecanych przez użytkowników. Wśród propozycji znalazły się modele dla osób, które rozpoczynają dopiero ćwiczenia siłowe oraz dla tych bardziej zaawansowanych miłośników treningów siłowych. Wszystkie produkty wykonane są z trwałych i mocnych materiałów, dzięki temu są bezpieczne i solidne. Jeśli nie wiesz jakie hantle kupić, przejrzyj koniecznie poniższe zestawienie.

Orbitreki – ranking

5. Hantla Eb Fit Żeliwna Kettlebell 18 Kg Odważnik

Hantla kettlebell typu odważnik stworzona została do ćwiczeń siłowych i ogólnorozwojowych w warunkach domowych. Dedykowane są również dla osób trenujących CROSSFIT. Ćwiczenie z użyciem tych hantli angażują do pracy mięśnie głębokie. Trening jest bardziej wymagający, jednak przynosi lepsze efekty niż w przypadku tradycyjnych hantli. Hantle kettlebell pomagają poprawić zmysł równowagi oraz koordynację ruchową i zwiększają elastyczność wiązadeł. Produkt wykonany został z żeliwa, przez co jest bardzo odporny na uszkodzenia. Odważnik pokryty został winylową powłoką, przez co zmniejsza się ryzyko upuszczenia hantli. Odpowiednie wyprofilowany uchwyt gwarantuje ochronę przed otarciem dłoni oraz komfort podczas wymagających ćwiczeń.

4. Hantle winylowe just7gym 0 5kg – 5 kg

Hantle Just7Gym wykonane zostały z wysokiej jakości żeliwa, z wierzchu pokryte zostały warstwą winylu, dzięki czemu pomagają lepiej utrzymać hantle i amortyzują wstrząsy. Świetnie nadają się do ćwiczeń w domu, na zajęcia fitness, aerobik czy do rehabilitacji. Ćwiczenia z tymi lekkimi hantlami rozwijają i wzmacniają górne partie mięśni. Produkt ten wyróżnia ergonomiczny kształt i łatwe zachowanie czystości. Hantle posiadają kolor przypisany do danej wagi.

3. Zestaw bw 108t body sculpture

Praktyczny zestaw hantli do ćwiczeń zawiera 2 sztuki hantli o wadze: 1,5 kg, 3 kg oraz 5 kg. Całkowita waga zestawu 19 kg. W komplecie również znajduje się poręczny i estetyczny stojak na hantle. Jest to świetna propozycja do ćwiczeń siłowych, fitness, ćwiczeń usprawniających czy rehabilitacji. Przeznaczone są do ćwiczeń górnych partii mięśniowych ciała. Sprawdzą się zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wykonane zostały z solidnego żeliwa, które pokryte zostało powłoką winylową. Wyprofilowane boki hantli sprawiają, że nie toczą się one po podłodze. Perforowany uchwyt sprawia, że hantle się ślizgają się w czasie treningu.

2. Hms ciężarek hantla hexagonalna gumowana 12 kg

Ćwiczenia z użyciem hantli Hex Pro pozwalają wykonywać wszelkiego rodzaju treningi, które wymagają wykorzystania sztangi. Umożliwiają pracę asymetryczną przy użyciu tylko jednego ramienia. Te gumowe hantle są wysoce odporne na uderzenia, ze względu na ergonomiczny kształt. Radełkowane rączką zapewnia pewny uścisk. Pomogą skutecznie wzmocnić i rozbudować masę mięśniową. Wykonane zostały ze stali chromowanej, przez są wysoce odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo mają wzmocnienie z mocnej gumy, które amortyzuje wstrząsy. Ciężarek nie toczy się po podłodze, przez co nie uszkadza podłoża.

1. Abarqs hantle bitumiczne hc-40 kg 2x20 kg Sport i rekreacja

Hantle bitumiczne marki Abarqs sprawdzą się zarówno dla początkujących i jak zaawansowanych kulturystów. Zestaw składa 16 obciążeń: 4 x 1,25 kg; 4 x 2,5 kg; 8 x 3 kg. Komplet zawiera gryfy gwintowe z zaciskami. Talerze są powlekane kilkoma warstwami tworzywa sztucznego, zapewniają pewny chwyt podczas treningu. Tego typu hantle świetnie się sprawdzą do ćwiczeń w domu, bez obaw o zniszczenie podłogi.

Podsumowanie

Największą zaletą hantli jest ich prostota i skuteczność. Podczas ćwiczeń z użyciem hantli można zaangażować do pracy wybraną grupę mięśni. Pomagają wzmocnić m.in.: ramiona, brzuch czy nogi. Profesjonalne hantle to praktyczny przyrząd do ćwiczeń w domu. Poręczne hantelki są niewielkie, z łatwością zmieszczą się w szafie czy na półce. Trening siłowy w domu można urozmaicić wybierając dodatkowe akcesoria. Ćwiczenia z hantlami można wykonywać podczas codziennych czynności np. oglądania serialu. Dodatkową korzyścią z treningu siłowego jest spalenie zbędnych kalorii. Jest to dobry sprzęt dla każdego bez względu na płeć czy wiek. Zalecane jest wykonywanie treningów z hantlami 30 minut w ciągu dnia przez 3 razy w tygodniu. Pierwsze efekty ćwiczeń mogą być zauważalne już po 3 tygodniach regularnych treningów. Należy ustalić sobie minimum jeden dzień przerwy między ćwiczeniami.

Decydując się na trening siłowy w domu, należy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Podczas treningu istotny jest odpowiedni oddech: wydech przy unoszeniu oraz wdech przy opuszczaniu. Często zapał osób początkujących powoduje, że sięgają one po zbyt ciężkie hantle. Zbyt duże obciążenie dla niewytrenowanych mięśni może wywołać nieprzyjemny ból i kontuzje. Należy pamiętać o zachowanie rozsądku i umiarkowania. Ćwiczenie z hantlami nie należy stosować po niedawno przebytym złamaniach lub zwichnięciach. Przedstawiony ranking hantli zawiera hantle o różnej wadze i cenie, aby każdy mógł wybrać produkt dopasowany do swojego budżetu.