Ranking TOP 5 najlepszych piłek do ćwiczeń

Piłka do ćwiczeń to niezastąpiony przyrząd, który pomoże w wykonywaniu wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Jest przydatna zarówno dla osoby, która pracuje nad swoją sylwetką, jak i dla tych którzy lubią ćwiczenia relaksacyjne lub są w trakcie rehabilitacji. Jej zalety docenią też kobiety w ciąży oraz w połogu. Piłki do ćwiczeń mają za zadanie ułatwić ćwiczenia i sprawić, aby były one jak najprzyjemniejsze dla użytkownika. Warto więc wybrać tę dobrą, która będzie służyła kilka lat. Na wybór piłki składają się takie czynniki jak rozmiar, materiał czy faktura. W tym artykule podpowiemy, jaką piłkę do ćwiczeń wybrać.

5. Piłka Gimnastyczna do ćwiczeń Spokey Fitball III 65 cm

Spokey Fitball III to obecnie jedna z lepszych piłek do ćwiczeń dostępnych w sklepach. Nadaje się zarówno do zajęć fitness, jak i ćwiczeń rehabilitacyjnych. W pełni napompowana piłka osiąga średnicę 65 cm. Została wykonana z polichlorku winylu, co przekłada się na doskonałą wytrzymałość. Wytrzymuje obciążenie do nawet 300 kg. Nadaje się dla osób w każdym wieku, mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, w tym seniorzy. Piłkę jest bardzo trudno przebić, a jeśli już do tego dojdzie, powietrze ucieka powoli. Wszystko to dzięki zastosowaniu specjalnych systemów bezpieczeństwa. Użytkownicy chwalą ten sprzęt za swoją solidność oraz uniwersalność.

4. Piłka do ćwiczeń 4FIZJO Air Ball

Piłka Air Ball to piłka zapewniająca duży poziom bezpieczeństwa. Została pokryta antypoślizgową powłoką, w dodatku posiada system anti-burst, który zapobiega szybkiemu uciekaniu powietrza w przypadku przebicia. Do piłki na siłownię Air Ball dołączono pompkę typu push&pull. Dzięki niej pompowanie sprzętu trwa bardzo krótko. Powietrze jest wtłaczane zarówno po naciśnięciu tłoka, jak i po jego podniesieniu. Świetnym pomysłem jest podarowanie piłki do ćwiczeń osobie aktywnej fizycznie. Została ona zapakowana w estetycznie wyglądające pudełko, które od razu przyciąga uwagę. Poza tym jest ona łatwa w pielęgnacji — wystarczy jedynie wilgotna ściereczka i odrobina płynu do naczyń.

3. Piłka do ćwiczeń Adidas Anti-Burst Adbl-13246Gr 65Cm

Piłka Anti-Burst renomowanej i znanej na całym świecie marki to produkt polecany dla osób lubiących aktywność fizyczną. Została wykonana z solidnego materiału, który wytrzymuje obciążenie do 110 kg. Piłka jest pokryta podwójną teksturą, co znacząco zwiększa przyczepność oraz solidność całej konstrukcji. Korzystanie z piłki do ćwiczeń Adidas znacząco poprawia propriocepcję, czyli umiejętność czucia ciałą w przestrzeni. Osoby korzystające z tego akcesorium potwierdzają, że efekty korzystania z niego są szybko widoczne. Największą zaletą tego sprzętu jest użycie technologii anti-burst, dzięki któremu, po przypadkowym przebiciu, powietrze uchodzi powoli.

2. Piłka do pilatesu Ovoball Tiguar

Piłka Ovoboll Tiguar ma bardzo charakterystyczny, owalny kształt. Najlepiej nadaje się do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz zajęć korekcyjnych. Jest ona szczególnie polecana do rehabilitacji dzieci oraz dla osób ze schorzeniami ortopedycznymi. Sama piłka została wykonana z solidnego materiału, który cechuje duża odporność na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Osoby korzystające z niej podkreślają także atrakcyjną cenę, która jest adekwatna do jakości.

1. Piłka Balastowa do ćwiczeń Bosu Ballast Ball

W przypadku piłki Balast Ball zastosowano nietypową konstrukcję. Piłka wewnątrz została wypełniona kulkami o łącznej wadze 2,5 kg. Powoduje to, że piłka idealnie nadaje się do ćwiczeń koordynacji ruchowej oraz poprawy zmysłu równowagi. Jest ona bardzo wytrzymała, wytrzymuje obciążenie 300 kg. Do produktu producent dołącza pompkę nożną oraz płytę DVD z zestawem ćwiczeń.

Piłka na siłownię — dlaczego warto?

Piłki do ćwiczeń to doskonałe narzędzie dla osób lubiących aktywność fizyczną lub cierpiących na wszelkiego rodzaju schorzenia ortopedyczne. Są wykonywane z solidnych materiałów, które zapewniają wysoki komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ćwiczeń. To także doskonały prezent dla wszystkich pasjonatów ćwiczeń relaksacyjnych i wysiłkowych.