Ranking najlepszych orbitreków - TOP 5!

Nie masz czasu na wizytę w siłowni, a chcesz wyrzeźbić sylwetkę i poprawić kondycję? W takim razie najlepszym rozwiązaniem jest dobry orbitrek. To sprzęt przeznaczony do domu, który pozwoli Ci zadbać o kondycję. Ćwiczenia na orbitreku łączą w sobie elementy ćwiczeń na bieżni, stepperze i rowerku stacjonarnym. Dzięki temu możesz wysmuklić sylwetkę, poprawić wytrzymałość i stracić nadprogramowe kilogramy.

Nie wiesz jednak, jak wybrać orbitrek? W poniższym zestawieniu prezentujemy godne polecenia modele. Tym, co je wyróżnia, jest duża nośność, dzięki której na orbitreku mogą ćwiczyć osoby o większej wadze i posturze. Nie bez znaczenia będzie regulowany, długi krok, który pozwala na korzystanie ze sprzętu przez wiele osób, a także spora masa koła zamachowego gwarantująca jego stabilność. Już teraz zobacz, które orbitreki spełniły te wymogi i przekonaj się, jak przyjemne mogą być ćwiczenia w domowym zaciszu.

Orbitreki – ranking

5. Orbitrek Zipro Heat WM

Zipro Heat WM to dobrej klasy orbitrek przeznaczony dla osób o wadze do 100 kg. Sprzęt został wyposażony w regulację oporu, co pozwala dostosować intensywność treningu do kondycji użytkownika. Zaletą urządzenia są też mocne ruchome uchwyty oraz antypoślizgowe podstawy pod stopy. Maksymalną wygodę użytkowania zapewniają koszyk na bidon o pojemności 500 ml i kółeczka, dzięki którym łatwiej przestawić orbitrek w inne miejsce. Model posiada też sensory pulsu, które umożliwiają kontrolę tętna w trakcie treningu. Jest zasilany sieciowo.

4. Orbitrek Spokey Alear

Jaki orbitrek wybrać, aby nie nadszarpnąć domowego budżetu? Dobrym rozwiązaniem jest Spokey Alear. To model przeznaczony dla osób o wadze do 130 kg. Jego zaletą jest też spora masa koła zamachowego 8 kg, która zapewnia stabilność urządzenia nawet w czasie wyczerpujących ćwiczeń. Inną zaletą jest dokładny monitoring treningu. Orbitrek mierzy między innymi: prędkość, dystans i spalone w czasie ćwiczeń kalorie. Posiada również sensory dotykowe do pomiaru pulsu. Ze względu na kółka transportowe, jest łatwy do przenoszenia. To dobry stosunek ceny do jakości. 

3. Orbitrek Hertz Fitness IMPACT

Hertz Fitness IMPACT to orbitrek, który wyróżnia długość kroku aż 35 cm. Dzięki temu nadaje się dla osób o różnym wzroście. Jego zaletą jest też 6 programów treningowych z możliwością edycji oraz tryby odliczania: czasu, dystansu i kalorii. Wszystkie informacje z łatwością odczytasz na wyświetlaczu LCD. Model jest zasilany sieciowo i waży 51,6 kg. Jest też wyjątkowo stabilny, bo mogą na nim ćwiczyć osoby o wadze do 150 kg. Komfort użytkowania zapewniają podstawy pokryte antypoślizgową gumą, regulacja odległości platform i rolki transportowe.

2. Orbitrek Xterra FS3.5

Xterra FS3.5 to stabilny orbitrek z kołem zamachowym o wadze 10 kg. Model został wyposażony w 14 programów treningowych, w tym 5 sterowanych tętnem. Dzięki temu umożliwia wybór ćwiczeń dostosowany do stopnia zaawansowania użytkownika. W czasie treningu orbitrek mierzy między innymi puls, dystans i liczbę obrotów na minutę. Wygodę użytkowania zapewnia podstawka na tablet oraz nachylone platformy na stopy. Sprzęt jest przeznaczony dla osób o wadze do 120 kg i jest zasilany sieciowo. Jego przenoszenie ułatwiają wygodne kółka transportowe.

1. Orbitrek FINNLO ELLYPSIS E3000

Jaki orbitrek nie zawiedzie w walce z nadprogramowymi kilogramami? Z pewnością FINNLO ELLYPSIS E3000 przeznaczony dla osób o wadze do 150 kg. Model posiada sporą długość kroku 50 cm oraz koło zamachowe o wadze aż 16 kg. Aby zapewnić jak najlepszy rezultat treningu, sprzęt umożliwia regulację obciążenia. Ponadto orbitrek został wyposażony w 5 programów treningowych, w tym 2 sterowane tętnem. Oprócz pulsu mierzy dystans, prędkość, kalorie i czas. Informacje te są wyświetlane na bieżąco na ekranie LCD. Dodatkowo urządzenie pozwala ustawić maksymalną wartość tętna, która gwarantuje bezpieczeństwo ćwiczeń.

Podsumowanie

Wybór sprzętu do domu to nie lada sztuka, szczególnie gdy dopiero zaczynasz regularnie ćwiczyć. Na szczęście powyższy ranking orbitreków ułatwia to zadanie. Dzięki niemu możesz znaleźć optymalny dla siebie model i ćwiczyć w domu na własnych zasadach.

Ranking hantli – TOP 5

Ranking hantli – TOP 5! Hantle to podstawowe wyposażenie domowej siłowni. Z łatwością można je dopasować do możliwości osoby ćwiczącej. Ci, którzy dopiero rozpoczynają trening

Przeczytaj »