Ranking najlepszych fingerboard - TOP 5!

Fingerboard, to jak sama wskazuje, deskorolka przeznaczona do wykonywania trików palcami. Jest miniaturowym odwzorowaniem tradycyjnej deskorolki — ma zamontowane trucki oraz łożyskowane kółka. Jedyna różnica (oprócz rozmiaru oczywiście) zawiera się w tym, że użyty grip tape nie jest jak zazwyczaj szorstki, lecz z miękkiej pianki. Pomysł na tak ciekawe hobby powstał, gdy w latach 90. pewien deskorolkarz z Ameryki nie mógł pojeździć na deskorolce ze względu na złą pogodę. Podobnie jak na pełnowymiarowym skateboardzie, wykonujemy te same tricki na miniaturowych rampach, tyle że nie za pomocą nóg, lecz dwoma palcami: wskazującym i środkowym. 

Fingerboard jako oryginalny pomysł na prezent

Jeśli nasze dziecko interesuje się jazdą na deskorolce, fingerboard to świetny pomysł na zajęcie, gdy pogoda za oknem nie pozwala poszaleć w skateparku. Jak zawsze na początku pojawia się pytanie, jaki fingerboard kupić. Tak samo jak z klasycznymi deskorolkami, do wyboru mamy zarówno kompletne fingerboardy, jak i możliwość kupienia części osobno i zmontowania własnej deski. Druga opcja jest przeznaczona raczej dla zaawansowanych pasjonatów, dla początkujących najlepiej sprawdzą się gotowe zestawy, niekiedy zawierają także mini-skatepark z rampami do ewolucji. Niewątpliwą zaletą tego hobby jest to, że nie potrzeba na niego wiele miejsca, a małą deskę możemy zabrać ze sobą wszędzie. Trenowanie z fingerboard to nie tylko świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu, ale także ćwiczenie umiejętności manualnych i zręczności.

Jeśli w dalszym ciągu wybór wydaje się zbyt trudny, zapraszamy na krótki ranking, jaki fingerboard jest naszym zdaniem wart uwagi.

Fingerboard — ranking wybranych zestawów

Wybór, zwłaszcza w sklepach internetowych, jest ogromny, dlatego ograniczymy się do 5 produktów, przeznaczonych głównie z myślą o początkujących. W naszym zestawieniu znajdą się zarówno pojedyncze deskorolki, jak i kompletne zestawy.

5. FINGERBOARD MINI DESKOROLKA NA PALCE FINGERBIKE

Ten bogaty zestaw zawiera nie tylko mini-deskorolki, ale także miniaturowe wersje waveboardów oraz rowerów. Zawiera 3 różne rodzaje sprzętów, dlatego dziecko może sprawdzić, który minipojazd sprawia mu najwięcej zabawy i z którym spędza najwięcej czasu. Zapakowany w pudełko, nada się bardzo dobrze na prezent z okazji Dnia Dziecka oraz urodzin.

4. Fingerboard MINI DESKOROLKA fingerbike 3 + 5

Podobny zestaw tego samego producenta sprawdzi się równie dobrze. Ta wersja zawiera 3 małe rowerki oraz aż 5 fingerboardów z kolorowymi motywami na deckach. Komplet sprawdzi się doskonale przy większej ilości dzieci. Można nawet pokusić się o małe zawody, gdzie każdy z uczestników będzie miał własną deskę. Dodatkowo producent zadbał o to, by nie zabrakło zapasowych części, jak kółeczka i narzędzia. 

3. Fingerboard 96*28mm Skateboardu - czerwony

Jest to kompletna miniaturowa deskorolka, imitująca doskonale pełnowymiarową deskorolkę. Jej deck został wykonany z drewnianej sklejki, a jego powierzchnia jest pokryta miękkim, piankowym materiałem, imitującym wygląd tradycyjnego gripu i zapewniającym palcom odpowiednią przyczepność.  Ruch kółeczek jest płynny dzięki wmontowanym łożyskom.

2. FINGERBOARD SKATEPARK ZESTAW RAMPA + 2 DESKOROLKI

Doskonały pomysł na prezent dla początkującego pasjonata fingerboard. Ten zestaw zawiera nie tylko 2 deskorolki, ale także mini-skatepark zbudowany z 5 modułów. Co więcej, moduły można łączyć dowolnie, dlatego możliwości zabawy są bardzo duże. W komplecie do skateparku otrzymujemy 2 fingerboardy, co umożliwia wspólną zabawę z rodzeństwem oraz kolegami. 

1. FINGERBOARD PROWOOD 32MM GRAFIKA KÓŁKA Z ŁOŻYSKAMI

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się fingerboard PROWOOD. W zestawie otrzymamy wszystkie części potrzebne do zmontowania swojej deskorolki. Blat deski został wykonany z 5 warstw klonu kanadyjskiego — tego samego materiału używa się w większości tradycyjnych deskorolek. Jego deck jest wyprofilowany, a trucki pozwalają na regulację skrętności. Wszystko imituje pełnowymiarowy skateboard i zapewni wiele godzin udanej zabawy.