Ranking najlepszych rowerów trekkingowych - TOP 5!

Popularność rowerów trekkingowych w ostatnich latach mocno wzrosła za sprawą pandemii oraz samoizolacji. Zamknięcie siłowni wpłynęło na wszystkich stałych bywalców tych miejsc, którzy zaczęli szukać treningowych alternatyw. Jedni postawili na zwiększony ruch na zewnątrz, inni natomiast przenieśli ćwiczenia do domu. Z tego względu wiele osób zaczęło szukać sprzętu dostosowanego do domowych warunków – w końcu nie każdy ma miejsce na posiadanie całego atlasu, sztang czy roweru. Rowerek trekkingowy to jedno z lepszych rozwiązań na aktywność bez potrzeby wyjścia na siłownię.

Podstawowa zaleta rowerów trekkingowych to fakt, że nie trzeba wychodzić z domu, by móc trochę popedałować. Wystarczy odpowiedni sprzęt, kawałek wolnej przestrzeni oraz wygodny strój, a już można wsiadać na siodełko. W czasie jazdy niektórzy słuchają muzyki lub podcastu, oglądają ulubiony program lub serial, czego nie da się zrobić na normalnym rowerze. Ponadto wersja stacjonarna daje to samo, co ruchoma – kształtuje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową oraz wzmacnia mięśnie. Poniżej prezentujemy najlepsze rowery trekkingowe!

TOP5 rowerów trekkingowych

5. Rower trekkingowy Zipro Hulk RS

Ranking najlepszych rowerów trekkingowych otwiera Zipro Hulk RS. Ten model podczas ćwiczeń angażuje wszystkie partie ciała, co wpływa na skuteczność treningu. Posiada spory ekran LCD, na którym pokazuje szczegóły dotyczące sesji – dystans, spalone kalorie, osiąganą prędkość oraz puls sprawdzany za pomocą czujników na uchwytach kierownicy. Dzięki optymalnej długości kroku i odległości między płozami ze sprzętu mogą korzystać osoby o każdym wzroście. Rowerek pracuje płynnie i cicho, dlatego nada się do ćwiczeń w dowolnych warunkach.

4. Rower trekkingowy Hop-Sport Hs-2070 Onyx

Czwarte miejsce w rankingu rowerów trekkingowych przypadło Hop-Sportowi Hs-2070 Onyx. Model ten zaopatrzono w system oporu magnetycznego, który symuluje jazdę na rowerze w terenie. Osiem poziomów oporu, które zmienia się podobnie do przerzutek w klasycznym pojeździe, pozwala na dostosowanie trudności treningu do własnych potrzeb. Ponadto wyciszająca pokrywa sprawia, że działa niezwykle cicho, a sporej wielkości ekran pokazuje postępy podczas jazdy.

3. Rower trekkingowy Zipro One S Gold

Trzecie miejsce w rankingu producentów rowerów trekkingowych należy do kolejnego egzemplarza od Zipro. One S Gold może poszczycić się czarno-złotą kolorystyką oraz zgrabniejszą konstrukcją, która równocześnie jest wytrzymała – maksymalna waga osoby trenującej wynosi 110 kg. Duży ekran LCD prezentuje wszystkie informacje dotyczące treningu. Rowerek posiada 8 poziomów oporu oraz półkę na telefon.

2. Rower trekkingowy Zipro Drift

Drugie miejsce w rankingu marek rowerów trekkingowych zajął następny model Zipro. Drift uniesie ciężar trenującego wynoszący 120 kg. Posiada bardzo wygodne, szerokie siodełko oraz paski z rzepami przy pedałach, które przytrzymują stopy na miejscu. Regulacja oporu odbywa się na ośmiu różnych poziomach. Mechanizm działa płynnie i cicho dzięki obudowie wyciszającej oraz magnetycznemu systemowi hamowania, który zapewnia także bezgłośne zatrzymanie.

1. Rower trekkingowy Zipro One S

Pierwsze, zaszczytne miejsce w naszym rankingu najlepszych rowerów trekkingowych zajął Zipro One S. Model ten działa niezwykle cicho i płynnie dzięki magnetycznemu systemowi oporu. Posiada duży ekran LCD wyświetlający na bieżąco szczegóły treningu. Regulacja oporu sprawia, że osoby o zróżnicowanych potrzebach mogą ćwiczyć na jednym urządzeniu. Do tego ma bardzo kształtną, kompaktową konstrukcję oraz półkę na smartfona.