Ranking stepów i stepperów - TOP 5!

W dzisiejszych czasach wiele osób szuka opcji wykonania treningu w zaciszu domowym, na profesjonalnych przyrządach do ćwiczeń fitness. Dodatkowo możliwości są większe i łatwo możesz dopasować trening do indywidualnych upodobań. Do skutecznego wyrzeźbienia mięśni nóg oraz ćwiczeń aerobowych z pomocą przychodzi step i stepper.

Stepper jest to urządzenie, które dzięki swoim małym rozmiarom jest doskonałym wyborem do każdej domowej siłowni. Ćwiczenie na stepperze fitness przypomina wchodzenie po schodach lub wspinanie się pod lekką górkę. Podobnie jest w przypadku stepu. Step jak i stepper są świetnym wyborem dla osób chcących wyrzeźbić dolne partie ciała, czyli uda, łydki czy też pośladki. Poza tym steppery są znakomitą formą aktywności pomagającą spalić zbędne kalorie. Są takimi typami przyrządów, które w swojej prostocie i kompaktowym rozmiarze przynoszą mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia. Głównym argumentem przemawiającym za wyborem steppera jest fakt, że ćwiczenia fitness na tym urządzeniu nie obciążają stawów kolanowych. Dodatkowo stepper jest idealnym sposobem na zapewnienie treningu bez wychodzenia z domu. Step jest dobrą alternatywą dla steppera. Dzięki stepowi masz możliwość wykonania wielu kombinacji ćwiczeń. Jaki stepper wybrać? Jaki jest ranking stepperów do ćwiczeń oraz jaki jest ranking stepów?

Top 5 Ranking stepów i stepperów do ćwiczeń

5. Malatec Stepper - Steper Skrętny Linki Licznik Lcd Regulacja

Malatec Stepper Steper Skrętny nie tylko, że nie zajmuje dużo miejsca, to umożliwia także wykonywanie intensywnych ćwiczeń w zaciszu domowym. Zainstalowany czytelny wyświetlacz LCD, posiada aż cztery funkcje, monitorujące Twój trening. Urządzenie liczy czas ćwiczeń, wykonane powtórzenia, pokazuje spalone kalorie oraz średnią liczbę powtórzeń na minutę, co pozwala utrzymać odpowiednie tempo. Dołączane linki z uchwytami do steppera umożliwiają równoczesne ćwiczenia rąk. Cały zestaw treningowy Malatec Stepper gwarantuje ćwiczenie ramion, nóg, ale i także całej sylwetki. Łączenie ćwiczeń aktywizujących całe ciało w pozycji stojącej dobrze wpływa na pozostałe partie mięśni. Stepper ten posiada także regulację wysokości pracy stopni, co utrudnia trening. Osoby zaczynające przygodę ze stepperem mogą korzystać z ustawień, pozwalających im na nieco mniejszy wysiłek, natomiast zaawansowani mogą zwiększyć trudność. Długość steppera wynosi 40 cm, szerokość 37 cm, natomiast wysokość 18 cm. Linki mają długość 95 cm. Maksymalne obciążenie steppera wynosi 120 kg. Waga steppera bez opakowania wynosi 6,8 kg, natomiast z opakowaniem 7,45 kg.

4. Stepper - Step Fitness I Aerobic Sapphire Sg-044 Dwustopniowy

Step Sapphire SG-044 dedykowany jest do codziennych ćwiczeń aerobic oraz fitness. Jest to dwustopniowy step, który pozwala na dość szybką regulację swojej wysokości. Odczepiane stopnie można schować pod spód stepu, dzięki temu nie zajmuje on dużo miejsca i jest łatwy w przechowywaniu w domu. Maksymalne obciążenie stepu wynosi 100 kg. Długość stepu wynosi 67,5 cm, szerokość 26,5 cm, natomiast wysokość wynosi 15 cm.

3. Stepper Kettler 2 w 1 z gumami 7874-900

Sidestepper KETTLER jest stepperem, który umożliwia też ćwiczenia na boki, co wzmacnia zewnętrzną oraz wewnętrzną stronę mięśni uda.
Kettler Stepper 2 w 1 z gumami 7874-900 posiada wbudowany komputer treningowy z licznikiem kroków, zużyciem energii oraz pomiarem czasu. Jest łatwy w użytkowaniu oraz w przechowywaniu, natomiast dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości jest odpowiednim stepperem do codziennego treningu. Hydrauliczne amortyzatory steppera  zapewniają równomierny opór przy ćwiczeniach. Jego maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Długość steppera to 43 cm, szerokość 36 cm, natomiast wysokość 30 cm. 

2. Stepper Reebok Step Regf-11150

Step jest bardzo przydatnym przyrządem, używanym w fitnessie do zajęć kondycyjnych, choreograficznych, wzmacniających oraz rozciągających. Ćwiczenia fitness na nim poza wzmocnieniem dolnych partii mięśni oraz redukcji tkanki tłuszczowej, zwiększają wydolność całego organizmu. Oryginalny STEP RAEL-11150BL firmy Reebok wykonany jest z materiałów najwyższej jakości. Jego maksymalne obciążenie wynosi 110 kg. Wymiary stepu wynoszą 98 cm x 38,5 cm x 15 cm. Specjalne zainstalowane podkładki na podstawach stepu, zapobiegają poruszaniu się stepu podczas wykonywanych ćwiczeń. Waży 7 kg.

1. Stepper HMS S3033

Stepper HMS S3033 jest bardzo solidnie wykonanym narzędziem. Dodatkowo dzięki regularnym ćwiczeniom można ładnie wyrzeźbić pośladki, uda i łydki. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość regulacji oporu, a co za tym idzie poziomu trudności. Poza tym, antypoślizgowe, szerokie stopnie zapewniają bezpieczne i wygodne ćwiczenia. Regularny trening na stepperze zdecydowanie przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej także w biodrach oraz w okolicach talii. Efektywne oraz szybką redukcję kalorii przy równoczesnym wzmacnianiu mięśni przyczynią się do poprawy Twojej ogólnej kondycji. Stepper skrętny jest urządzeniem, które oprócz wzmocnienia mięśni pośladków i nóg, wpływa także na uelastycznienie talii oraz bioder. Urządzenie posiada dwa cylindry hydrauliczne oraz regulację oporu. Dodatkowo stepper posiada takie funkcje komputera jak: licznik spalonych kalorii, licznik powtórzeń na minutę oraz cykliczne wyświetlanie parametrów. Maksymalne obciążenie steppera wynosi 100 kg. Długość wynosi 40,5 cm, szerokość 39 cm, natomiast wysokość 20 cm. Urządzenie waży 7 kg.