Ranking najlepszych deskorolek - TOP 5!

Ekologiczne środki transportu takie jak rower czy hulajnoga są niezwykle popularne zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży i dzieci. Istnieje jednak wiele alternatyw dla tych dwóch pojazdów, a jednym z najciekawszych i dających ogromną frajdę i możliwości jest deskorolka. Prosta konstrukcja, składająca się z odpowiednio wyprofilowanej części głównej, tzw. decka oraz przykręconych do niego we właściwych miejscach mostków z kółkami, tzw. tracków, pozwala na szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B wyłącznie za pomocą siły własnych mięśni. Obecnie na rynku dostępne są też warianty elektryczne, które podobnie jak elektryczne hulajnogi, posiadają wbudowane silniki i są zasilane bateryjnie.

Od momentu pojawienia się pierwszych deskorolek, pojawiło się już kilka rozmaitych iteracji tych pojazdów. Mamy więc niewielkie deski na szerokich kołach, tzw. fishki, które często służą wyłącznie do krótkiej jazdy, podobne do nich pod względem budowy, ale dużo większe deski szybkościowe, najbardziej zbliżone konstrukcyjnie do pierwowzoru wszystkich deskorolek, a także deski wyczynowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o wykonywaniu z ich użyciem rozmaitych ewolucji i trików na rampach i w przeznaczonych do tego skateparkach. Ze względu na to, jak dużo jest obecnie tego typu produktów na rynku, wiele osób może mieć spory problem z wyborem. Aby nieco ułatwić im podjęcie decyzji, powstał właśnie poniższy ranking, w którym umieszczone zostały jedne z najlepszych gotowych deskorolek. Sprawdź także ranking deskorolek elektrycznych.

Ranking najlepszych deskorolek

5. Nils Deskorolka Cr3108Sa Abec 7 Monkey

Najlepsze deskorolki to te, na których można zarówno pojechać szybko, jak i wykonywać rozmaite triki. Deskorolka Nils Cr3108Sa Abec 7 Monkey jest właśnie taką propozycją. Deck wykonany został z 9-warstwowej sklejki laminowanej, która została obustronnie wyprofilowana dla zapewnienia najlepszej kontroli nad deską. Trucki wykonane zostały ze wzmocnionego aluminium, które charakteryzuje się doskonałą trwałością i bardzo niską wagą. Kółka PU Blue w rozmiarze 53 x 36 mm sparowane z łożyskami ABEC-7 zapewniają płynną jazdę i doskonała przyczepność wtedy, kiedy jest ona potrzebna.

4. Deskorolka Sevenpolska Klasyczna Spiderman

Na czwartej pozycji znajduje się deskorolka klasyczna, tzw. szybkościowa. Zarówno wierzch, jak i spód decka zostały ozdobione grafiką z lubianym bohaterem komiksów – Spidermanem. Baza deski to 9-warstwowa sklejka laminowana z klonu chińskiego, która charakteryzuje się doskonałą trwałością. Wierzch deski został pokryty antypoślizgowym materiałem, który zapewnia stabilność użytkownika podczas jazdy.

3. Deskorolka drewniana Pb Urban 1030968

Znajdująca się na trzeciej pozycji w tym zestawieniu deskorolka PB Urban 1030968 nadaje się zarówno do standardowej jazdy, jak i do wykonywania trików technicznych na rampach i nie tylko. Blat deski wykonany został z 9-warstwowej sklejki z klonu chińskiego, dzięki czemu jest on niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Wykonane ze wzmocnionego aluminium trucki oraz 5-calowe bazy są bardzo mocne i w dodatku lekkie, co ma duże znaczenie przy tego typu pojazdach. Kółka kauczukowe o wymiarach 53 x 31 mm i łożyska ABEC-7 zapewniają płynną i przyjemną jazdę.

2. Deskorolka Manta 10 MSB002 Cobra

Ranking deskorolek nie byłby pełny, gdyby zabrakło w nim nietypowej deski znanej także jako hoverboard. To nowoczesny środek transportu, który różni się budową od klasycznych deskorolek. Mamy tutaj dwa duże 10-calowe koła, między którymi znajduje się „deska”, na której staje użytkownik. Jazda na tego typu urządzeniu jest prosta, ponieważ zasilane jest ono elektrycznie. Przechylając się lekko w przód hoverboard sam zacznie jechać w wybranym przez nas kierunku. Wykonany głównie z tworzyw sztucznych i metalu pojazd jest trwały i zapewnia masę frajdy.

1. Deskorolka Meteor Fishka Niebieski Różowy (23657)

Deski typu „fishka” wróciły do łask po wielu latach nieobecności. Popularne wśród „dzieci kwiatów” w USA w latach 70, dziś przeżywają prawdziwy renesans. Produkt marki Meteor w kolorze niebieskim wykonany został z PVC (deck) oraz aluminium (trucki). Kółka o wymiarach 60 x 45 mm zapewniają ogromny komfort jazdy a antypoślizgowa faktura na wierzchu to z kolei gwarancja bezpieczeństwa.